Unesená Michala je z Německa zpátky doma, vyšetřování případu pokračuje

Před deseti dny unesená čtyřtýdenní Michala se vrátila domů ke své rodině do Trmic u Ústí nad Labem. Na cestě z německého města Koblenz byla se svou matkou déle než 12 hodin a přijela až o půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřtýdenní Michala, unesená minulou středu z Trmic u Ústí nad Labem, se vrátila domů | Zdroj: ČTK

Michalka byla předána matce a příbuzným v sobotu dopoledne na policejním prezídiu v německém Koblenzi. Doma ji rodina a přátelé očekávali už od druhé hodiny odpolední.

Na večer dokonce vchod domu, kde Michalka bydlí, ozdobili její prarodiče balónky a transparentem s uvítáním. Na kojence a jeho matku čekalo až do půlnoci venku před domem asi padesát lidí.

Příbuzní nosili věci na oslavu, jídlo a pití. Uklízelo se i okolo domku a chtěli, aby přivítání proběhlo důstojně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat unesené Michaly domů sledoval v Trmicích na Ústecku redaktor Jan Beneš

Novinářů bylo u domu asi dvacet. Někteří tam čekali už od ranních hodin, protože nikdo nevěděl, kam si matka pro Michalu vlastně jede. Informace od jednotlivých členů totiž byly velmi rozdílné, někteří se navíc s novináři bavit vůbec nechtěli.

Členové posádky dvou aut, kteří pro dítě jeli, byli velmi nervózní a podle všeho i unavení z více než 12hodinové cesty. Krátce před půlnocí dvě vozidla přijela těsně ke dveřím, kde matka i s holčičkou rychle vstoupily do domu. Až později vyšla před novináře na okamžik babička s malou Michalkou.

Očekává se, že oslava návratu bude bouřlivá, rodina je velmi početná. Například babička se redaktorům svěřila, že koupila své vnučce nové šaty. Rodina také pořídila všechno vybavení i oblečení nové, nechtěla mít doma už nic, co pořídila před únosem.

I když už je malá Michalka doma, policisté stále hledají motiv únosu. Pracují se třemi verzemi - od náhodného únosu až po možnost, že šli pachatelé přímo pro konkrétní dítě. Motivy by měly objasnit výslechy, které němečtí policisté s únosci provedli. Nyní policisté čekají na jejich překlad do češtiny.

Jan Beneš, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme