Unesená Michala měla být vyměněna za dům v Německu, tvrdí německý tisk

Za únosem čtyřtýdenní Michaly z Trmic mohl být obchod. Otec chtěl údajně dceru vyměnit za dům se zahradou v Německu. S odvoláním na zdroje z okruhu německých vyšetřovatelů to uvedl německý deník Bild. Pachatelé se podle něj s rodinou oběti znali. Spekulaci ale rodina unesené holčičky rezolutně popřela.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prarodiče s Michalou po jejím návratu z Německa

Prarodiče s Michalou po jejím návratu z Německa | Zdroj: ČTK

Možný obchod je jednou ze stop, po které německá policie jde. Únosci, tedy 50letý muž z Durynska a 47letá žena z Porýní-Falce se k činu přiznali, ale k důvodům únosu se podle vyšetřovatele během dosavadních výslechů nevyjádřili.

Podle deníku Bild se obě rodiny znaly. V pozadí únosu měl být podle Bildu špinavý obchod. Otec Michaly měl svou dceru vyměnit za dům s pozemkem v Německu. Dvacetiletá matka unesené holčičky podle Bildu o dohodě svého partnera netušila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová a redaktorka Dagmar Cestrová v Dopoledním Radiožurnálu

Němečtí vyšetřovatelé se k informacím Bildu zatím nevyjádřili. Od počátku případu se ale ukazuje, že deník Bild je velmi dobře informován, v okruhu vyšetřovatelů má své zdroje. I se zprávou o nalezení kojence přišel jako první. Informace Bildu se posléze vždy potvrdily.

Dědeček Michaly Miroslav Gorol se proti informaci německého deníku ohradil. Zdůraznil, že rodina, ale ani otec, na kterého padá podezření, s tím nemá nic společného. Radiožurnálu řekl, že rodina je šťastná, že dítě má, a vše další je věcí policie.

„Vždyť my ani německy neumíme mluvit. Včera u nás byli z kriminálky, vraceli matce Michalky veškeré papíry. Jsme rádi, že holčičku máme doma, vždyť to je náš život. S děcky by se kšeftovat nemělo, to je dar boha. A tak by to mělo být,“ poznamenal Gorol.

Čeští vyšetřovatelé už si k obvinění vyžádali od německých kolegů všechny potřebné materiály, potvrdila Českému rozhlasu Veronika Hyšplerová z Ústecké policie.

„Od německé strany jsme si vyžádali veškeré dokumenty týkající se tohoto případu, které se překládají. V nejbližší době by se s těmito dokumenty měl seznámit vyšetřovatel,“ řekla Hyšplerová.

Holčičku sebrali pachatelé 4. července v Trmicích u Ústí nad Labem přímo z kočárku před její matkou. Odvezli ji černým Volkswagenem směrem k německé hranici. Do pátrání se zapojili čeští i němečtí policisté a požádali o pomoc i veřejnost na obou stranách hranice. Česká a německá policie pachatele i unesené dítě vypátraly 10. července.

Klára Stejskalová, Dagmar Cestrová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme