Finsko 3:0 Česko

Uniformovaný bijec prostitutek dostal dva roky

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes vyměřil dvouletý trest s podmíněným odkladem na tři roky pro policistu Václava Jílka, který fyzicky napadal bulharské prostitutky na Václavském náměstí. Dnes už bývalý velitel hlídkové služby dále nesmí tři roky pracovat u policie nebo v armádě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Marek Janáč

Žalobce Ladislav Štál vyslovil s uloženým trestem spokojenost. "Vykazuje značný stupeň společenské nebezpečnosti už vzhledem k osobě pachatele, protože se jednalo o vysokého důstojníka s vysokoškolským vzděláním, který by takovýmto způsobem postupovat ve výkonu služby rozhodně neměl," řekl Štál.

S trestem naopak rozhodně nesouhlasí policistův obhájce Ladislav Eret. "Zvážíme podání odvolání zejména o výši trestu, protože mi připadá nepřiměřená už vzhledem k tomu, jak vypadala důkazní situace. Podle mého názoru nebylo dostatečně prokázáno, že byl spáchán trestný čin nebo ta intenzita dosáhla takového stupně, že by se to dalo kvalifikovat jako trestný čin," vysvětlil obhájce.

Ladislav Hruška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme