Unií svobody se šíří takzvaná Žižkovská výzva

Unionisté z Prahy 3 žádají v takzvané Žižkovské výzvě vedení strany, aby odstoupilo. Politické špičky unie totiž podle iniciátorů výzvy zklamaly při nedávném sestavování stínového kabinetu, kdy místo slibovaného jiného politického stylu předvedly pouze handrkování o místa ve vládě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proto by mělo přijít vedení nové, které by také zvážilo, má-li Unie svobody zůstat do budoucna součástí Čtyřkoalice. Místopředsedkyně strany Hana Marvanová, která kvůli výsledkům vyjednávání o stínové vládě rezignovala na členství v Politické radě Čtyřkoalice, možnou výměnu vedení unie svobody připouští. Jak řekla, tomu aby se podzimní volební sjezd strany přesunul na dřívější termín, jak žádá Žižkovská výzva, nic nebrání. Jak řekla nebude proti tomu, ale nemyslí si, že by něco takového měl iniciovat člen vedení. Pokud ale bude požadavek znít výrazně, je Marvanová pro brzké uspořádání volebního shromáždění. Brzkou dobou ozumí termín do prázdnin. Podle ní je to otázka jednoho, nebo dvou měsíců.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme