Únik čpavku si vyžádal evakuaci lidí

K ekologické havárii došlo časně ráno v Šišmě na Přerovsku. Krátce před šestou v místní zpracovně ryb unikl čpavek. Na 90 litrů látky se dostalo do sklepa provozní budovy, část do místního potoka, kde hynou ryby. Podle operčního důstojníka hasičů příčinou nehody je zřejmě technická závada na chladírenském zařízení. Nikdo nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní páska

policejní páska

"Zasahujeme v dýchací technice a protichemických oblecích. Snažíme se uzavřít trhlinu, z níž to uniká. V současné době bylo evakuováno sedm osob z nejbližšího okolí," upřesnil ráno hasič.

Obec zůstala po ranní ekologické havárii uzavřena. Policisté uzavřeli příjezdové cesty. Rozptyl čpavku do ovzduší komplikuje bezvětří. Policisté proto požádali o pomoc vojáky, aby poslali vrtulník. Měl by vytvořit nad provozovnou větrný vír a napomoci tak rozptýlení dráždivé látky. Na místě situaci vyšetřovali i pracovníci odboru zemědělství přerovské radnice.

Větší škody podle odborníků havárie pravděpodobně nenapáchala. Případem sedále bude zabývazt policie a Inspekce životního prostředí.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme