Únik osobních dat až 1,5 milionu zákazníků ze společnosti T-Mobile prošetří ÚOOÚ

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zahájil správní řízení s telekomunikačním operátorem T-Mobile. Jeden z jeho zaměstnanců údajně ukradl osobní údaje klientů a prodával je dál. Úřad firmu podezírá z nedostatečných technicko-organizačních opatření. V případu, který vyšetřuje policie, jde o údaje zhruba 1,5 milionu zákazníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační snímek) | Foto: Jan Vašek, Fotobanka Pixabay

„Úřad pro ochranu osobních údajů zahájil správní řízení se společností T-Mobile Czech Republic. Důvodem je podezření, že tato společnost nepřijala dostatečná opatření, aby uchránila osobní údaje svých zákazníků a klientů,“ vysvětlila mluvčí úřadu Květa Gebauerová.

Operátor takový postup ÚOOÚ podle mluvčí společnosti T-Mobile ale nečekal.

„Zahájením správního řízení jsme překvapeni. Ihned po incidentu jsme analyzovali všechna systémová opatření a procesy a jsme přesvědčeni, že z naší strany nedošlo k pochybením, o čemž jsme neprodleně informovali i Úřad pro ochranu osobních údajů,“ řekla mluvčí společnosti Patricie Šedivá.

Za porušení zákona o ochraně osobních údajů hrozí společnosti T-Mobile až desetimilionová pokuta. ÚOOÚ zároveň upozorňuje, že lidé, kteří se obávají o bezpečnost svých osobních údajů a chtějí zjistit, zda se jich únik týká, se mohou obrátit s žádostí o vysvětlení přímo na T-Mobile.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme