Při stavebních pracích unikl na Praze 10 plyn, hasiči preventivně evakuovali stovku lidí

Kvůli úniku plynu v pražské Charkovské ulici musela být během úterního podvečera evakuována asi stovka lidí. Hasiči odvětrávají objekt a neustále měří koncentrace. Asistují také plynařům při práci na poškozeném potrubí. Lidé nyní čekají v evakuačních autobusech. Mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek sdělil, že plynovod narušila jiná firma při pracích, které s rozvody plynu nijak nesouvisely.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté uzavřeli místo, kde unikl plyn | Foto: Policie ČR | Zdroj: ČTK

„K masivnějšímu úniku plynu došlo kolem 16:30, narušené je podzemní středotlaké potrubí, dostalo se to do vchodu obytného domu,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Plyn se podařilo uzavřít, probíhají závěrečná měření a lidé se postupně budou vracet do svých domovů. V jednom vchodě musíme ale stále odvětrávat pomocí speciálního ventilátoru do výbušného prostředí.

19:13 – 14. 05. 2019

10

Koncentrace byly podle něj v horní mezi výbušnosti, velitel zásahu proto nařídil preventivní evakuaci devíti vchodů, tedy asi stovky lidí.

Manželé pustili v domě plyn. Muž chtěl podle obžaloby způsobit výbuch, až budou uvnitř policisté

Číst článek

Hasiči do výbušného prostředí nasadili speciální ventilátory a koncentrace se už podle Kavky podařilo snížit na dolní mez výbušnosti.

Plynaři se museli k porušenému místu nejprve prokopat. „Místo se musí zaškrtit, tím se úniku zamezí,“ řekl Vrána.

Poškozený kus se následně musí nahradit novým a následně se může obnovovat dodávka. Předpokládá, že potrubí, jehož poškození se přímo dotýká asi 60 odběratelů, bude opraveno během noci.

Magistrát vyslal na místo evakuační autobusy. Sběrné místo pro zhruba sto evakuovaných zajišťují policisté pohotovostní motorizované jednotky.

„Jakmile to bude možné, budeme zjišťovat příčiny celé události, především to

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme