Unionisté: Integrace s ODA je teď bezpředmětná

Unie svobody - Demokratická unie nadále trvá na svém postoji k otázce 68 miliónového dluhu ODA. Po jednání Republikového výboru unionistů to v sobotu oznámila jejich předsedkyně Hana Marvanová. Tento dluh už několik dnů komplikuje vztahy ve Čtyřkoalici. Unie i nadále trvá na zveřejnění jmen osob, které ODA půjčí, splácení minimálně pěti miliónů ročně a také na výběru jiné nadace, která není v žádném spojení s ODA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vedení US-DEU | Foto: Stanislav Peška

Hana Marvanová považuje otázku integrace své strany s ODA v této chvíli za bezpředmětnou. Připomněla, že Republikový výbor US-DEU 18. ledna přijal usnesení, které v první variantě upřednostňovalo, aby ODA splatila mnohamiliónový dluh vlastními silami a transparentním způsobem.

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Marvanová: Usnesení US-DEU

Unie svobody - Demokratická unie nadále požaduje zveřejnění jmen osob, které půjčí ODA na splátky České pojišťovně, vytvoření splátkového kalendáře, podle kterého by ODA uhradila ročně 5 milionů korun a změnu nadace, kam má pojišťovna převést své pohledávky.

"Pokud by toho nebyla ODA schopna, nabízeli jsme jí pomoc za předpokladu integrace. ODA v pátek po zasedání našeho výboru druhou variantu odmítla a dala přednost tomu, že vlastními silami zlepší splácení dluhu tak, aby to bylo důvěryhodné," zdůraznila Marvanová.

Unionisté a lidovci se prý už dohodli, jak finanční závazky ODA důvěryhodně vyřešit - s napětím se nyní čeká především na výsledek nedělního jednání Ústředního sněmu aliance, který má jejich návrhy posoudit.

Poté se sejde i politická rada Čtyřkoalice. Předpokládá se, že KDU-ČSL ustoupí od své hrozby z minulého týdne, že pokud se ODA urychleně nesloučí s unií, vyškrtnou jejich zástupce ze společných kandidátek.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme