Unionisté: Integrace s ODA je teď bezpředmětná

Unie svobody - Demokratická unie nadále trvá na svém postoji k otázce 68 miliónového dluhu ODA. Po jednání Republikového výboru unionistů to v sobotu oznámila jejich předsedkyně Hana Marvanová. Tento dluh už několik dnů komplikuje vztahy ve Čtyřkoalici. Unie i nadále trvá na zveřejnění jmen osob, které ODA půjčí, splácení minimálně pěti miliónů ročně a také na výběru jiné nadace, která není v žádném spojení s ODA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vedení US-DEU | Foto: Stanislav Peška

Hana Marvanová považuje otázku integrace své strany s ODA v této chvíli za bezpředmětnou. Připomněla, že Republikový výbor US-DEU 18. ledna přijal usnesení, které v první variantě upřednostňovalo, aby ODA splatila mnohamiliónový dluh vlastními silami a transparentním způsobem.

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Marvanová: Usnesení US-DEU

Unie svobody - Demokratická unie nadále požaduje zveřejnění jmen osob, které půjčí ODA na splátky České pojišťovně, vytvoření splátkového kalendáře, podle kterého by ODA uhradila ročně 5 milionů korun a změnu nadace, kam má pojišťovna převést své pohledávky.

"Pokud by toho nebyla ODA schopna, nabízeli jsme jí pomoc za předpokladu integrace. ODA v pátek po zasedání našeho výboru druhou variantu odmítla a dala přednost tomu, že vlastními silami zlepší splácení dluhu tak, aby to bylo důvěryhodné," zdůraznila Marvanová.

Unionisté a lidovci se prý už dohodli, jak finanční závazky ODA důvěryhodně vyřešit - s napětím se nyní čeká především na výsledek nedělního jednání Ústředního sněmu aliance, který má jejich návrhy posoudit.

Poté se sejde i politická rada Čtyřkoalice. Předpokládá se, že KDU-ČSL ustoupí od své hrozby z minulého týdne, že pokud se ODA urychleně nesloučí s unií, vyškrtnou jejich zástupce ze společných kandidátek.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme