Zpřísňujeme bezpečnostní opatření, rušíme akce pro více než 20 lidí, píše Univerzita Karlova

Česko zažilo zatím největší masovou střelbu. Útok má na svědomí čtrnáct mrtvých a více než dvacet zraněných. Přeživším, svědkům a blízkým obětí jsou nápomocné krizové telefonní linky. Univerzita Karlova vyjádřila na sociálních sítích svoji soustrast a všem truchlícím dává možnost k vyjádření piety před budovou rektorátu Univerzity Karlovy. Přijala i přísnější bezpečnostní opatření.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlova Univerzita

Česko zažilo zatím největší masovou střelbu. Útok má na svědomí patnáct mrtvých a více než 20 zraněných | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podezřelého střelce, 24letého muže, hledali kriminalisté už před útokem, a to v souvislosti s vraždou v Hostouni na Kladensku. Policie následně zjistila, že mladík má mít přednášku v budově filozofické fakulty v Celetné ulici, kterou evakuovala. Tam ale mladík nebyl.

Při tragédii na filozofické fakultě přišlo o život 14 lidí, uvedl policejní prezident

Číst článek

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy se následně k útoku vyjídřila na sociálních sítích, kde napsala:

„Dnes v odpoledních hodinách došlo na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy k ozbrojenému útoku, který způsobil nejen zranění, ale i ztráty na životech. Jsme otřeseni a truchlíme nad zmařenými životy. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým a soucítíme se všemi, kterých se situace jakýmkoliv způsobem dotýká. V současné chvíli se pokoušíme získat co nejvíce informací a koordinujeme krizovou pomoc. Prosíme nyní všechny, aby se pokusili zachovat klid. Informace budou průběžně následovat.“

Kromě jiného vedení UK důrazně a s okamžitou platností doporučilo zpřísnění bezpečnostních opatření v univerzitních budovách a zároveň zrušení dnešních večerních a zítřejších akcí s předpokládanou účastí více než 20 osob a vyzvalo adekvátně a citlivě přistoupit i k případným zítřejším zkouškám či zápočtům. 

Zásah policie minutu po minutě. Co zatím víme o střelbě na filozofické fakultě

Číst článek

„K dispozici jsou a budou sítě kontaktů na HELP linky (psychologická pomoc), například je aktuálně spuštěn krizový chat, kde je poskytována podpora od vyškolených psychologů – krizových interventů a krizová a psychologická podpora a pomoc,“ uvedla v příspěvku.

Karlova Univerzita následně informovala veřejnost o páteční možnost vyjádření piety před budovou rektorátu Ovocném trhu. „V souvislosti s dnešním tragickým útokem na Filozofické fakultě UK bychom chtěli informovat všechny truchlící o možnosti vyjádření piety před budovou rektorátu Univerzity Karlovy na adrese Ovocný trh 3, Praha 1. Tento prostor je otevřený pro všechny, kdo hledají místo pro vzpomínku a vzájemnou podporu v těchto těžkých chvílích,“ napsala.

Jakub Jirásek, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme