Policie kvůli únosu pětileté dívky zadržela v Česku dva muže

Policie kvůli úternímu únosu pětileté dívky zadržela v Česku dva muže. Za tento trestný čin jim hrozí až osm let vězení. Dívku i její matku našli rakouští policisté na letišti ve Vídni. Na ženu byl přitom vydán zatykač a má s dcerou soudně zakázaný styk.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 13:10 17. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela dva muže podezřelé z únosu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Prvního únosce se podařilo dopadnout na základě oznámení od řidiče, který hledané vozidlo spatřil na D1. Druhého muže policisté zajistili na nádraží na Krnovsku. „Muž byl poměrně překvapen. Nečekal, že bude vypátrán tak rychle,“ napsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Oběma mužům hrozí v případě odsouzení až osm let vězení. Ti jsou momentálně v policejní cele. Vyšetřovatel již zahájil potřebné úkony trestního řízení.

Unesenou dívku policie vypátrala ve Vídni. Cestovala s matkou, na kterou byl vydán zatykač

Číst článek

Podle informací na webu policie byl únos plánovaný a organizovaný – i nadále proto budou policisté pátrat, zda do celé kauzy nejsou zapletení ještě další lidé.

Rodinné spory

Pětiletou dívku v úterý dva muži vytrhli její babičce z náručí v ulici Vlasty Průchové v Uhříněvsi, naložili ji do auta značky Volvo a odjeli s ní neznámo kam. Spekulovalo se o možném únosu mimo republiku do Německa.

Dívku se podařilo vypátrat ve středu díky spolupráci s rakouskými policisty, kteří ji nalezli ve Vídni na letišti. Tam byla se svoji matkou, na kterou česká policie vydala zatykač. Navíc má žena zákaz se s dívkou vídat, soud ji již dříve svěřil do péče babičce.

„V tuto chvíli můžeme potvrdit, že dívenka byla vypátrána. Je v pořádku a zdravá. Všem děkujeme za pomoc při pátrání,“ napsala policie na twitteru. 

Podle informací serveru iDNES se o malou dívku už dva roky soudně přetahují její rodiče. Matka totiž obvinila svého bývalého manžela a otce dívky, že svoji dceru zneužíval. Podle něj ale trpí jeho bývalá žena poruchou osobnosti a může být nebezpečná.

Daniel Platil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme