Bývalý detektiv Vokál čelí další obžalobě. Pro lidi z podsvětí měl vynášet z policejních spisů

Státní zástupce obžaloval bývalého kriminalistu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Luďka Vokála. Informovala o tom Česká televize. Detektiv údajně v letech 2010 až 2015 poskytoval lidem z podsvětí informace ze spisů. Podle dřívějších informací by mělo jít o údaje ze spisů protidrogové centrály nebo informace z policejních databází o šéfovi ČEZ Danielu Benešovi či lobbistovi Romanu Janouškovi.

Praha (Aktualizováno: 11:28 18. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jednou z obžalovaných osob je někdejší důstojník Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kterému je kladeno za vinu, že udržoval nestandardní kontakty z příslušníky albánského etnika, kterým poskytoval pomoc v trestních řízeních, čímž poskytoval informace, které měly původ v policejních zdrojích,“ upřesnil pro Radiožurnál mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. 

Rozsudek: Exdetektiv Vokál jednal protiprávně, ale neprokázalo se, že vynesl informace z kauzy Vidkun

Číst článek

Dále dodal, že se Vokál dopustil čtyř trestných činů včetně zneužití pravomoci úřední osoby. 

Letos v lednu soud Vokála zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Obžaloba tvrdila, že Vokál prozradil podnikateli Albinu Arifovičovi, se kterým udržoval přátelské kontakty, že policie bude zasahovat v kauze Vidkun.

Právě Arifovič by měl figurovat také v kauze vynášení informací ze spisů mezi roky 2010 až 2015.

Loni v dubnu byl Vokál zadržen na Ukrajině. Celu opustil po složení kauce, dva měsíce ale musel zůstat v zemi, kde je obviněn z nezákonného prodeje zařízení použitelného k odposlechům.

sva, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme