VIDEO: Záchranáři z popáleného muže nejprve sundali oblečení, pak ho převezli do nemocnice

Zásah na Václavském náměstí v centru Prahy, kde se v pátek odpoledne zapálil čtyřiapadesátiletý muž, zachytily krátce po jeho činu pracovnice obchodu se suvenýry. Záchranáři popáleného muže, který je nyní v péči lékařů z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, ve videu nakládají na nosítka. Nahrávka obsahuje drastické záběry.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obsluha nedalekého obchodu se suvenýry pro server iROZHLAS.cz popsala, že kolemjdoucí hořícího muže povalili na zem, a poskytla krátké video. Podle svědectví měl popálenou hlavu a ruce, jevil však známky života.

Na videu jeden ze záchranářů z muže strhává oblečení – rozstříhává ho nůžkami. Asistuje mu u toho policista, který si nasazuje oranžové rukavice. V ten moment je na nahrávce vidět, že oheň nezasáhl trup těla. Mezitím k muži dobíhají další záchranáři s nosítky, na které ho naloží.

Na Václavském náměstí se zapálil muž. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče

Číst článek

Záchranáři později upřesnili, že muž byl s popáleninami na 30 procentech těla posléze transportován do nemocnice. Muž byl podle serveru Seznam Zprávy převezen rovnou na sál.

Policie celý incident vyšetřuje. „Zatím se k osobě muže nebudeme vyjadřovat – ani k trestní minulosti,“ sdělila novinářům pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Muž byl podle ní české národnosti.

„Z prvních informací vyplývá, že muž, který se v centru Prahy zapálil, neměl politický motiv. Nešlo ani o společenský protest,“ uvedla policejní mluvčí.

„Byl převezen na kliniku popáleninové medicíny a v tuto chvíli se mu tým lékařů věnuje, ale bližší informace nemáme,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová. Další podrobnosti o identitě muže nesdělila.

ogo, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme