Požár v Úpici zničil třetí patro domu. 24 lidí muselo opustit domovy, dva hasiči utrpěli lehká zranění

Požár v Úpici na Trutnovsku zničil třetí patro budovy v ulici Dr. A. Hejny, 24 lidí z okolních domů muselo opustit své domovy. Během zásahu se dva hasiči lehce zranili, informovala mluvčí hasičů Martina Götzová. Materiální škoda je předběžně odhadnuta na jeden milion korun. Hasiči vyloučili technickou závadu, případ si převzala policie.

Úpice (Trutnovsko) (Aktualizováno: 13:41 23. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Hasiči ochlazovali dva vedlejší domy, aby se na ně požár nerozšířil. Jejich obyvatelé museli preventivně odejít. V domě, kde požár vypukl, nikdo nebyl. Lidé se pak ráno po dokončení zásahu mohli vrátit zase domů.

„Během požáru došlo k lehčím zraněním dvou dobrovolných hasičů, o které se postarali záchranáři. Nikdo z místních obyvatel zraněn nebyl," uvedla mluvčí.

Za hodinu a půl hasiči požár lokalizovali. Ještě časně ráno požár dohašovali a rozebírali střešní konstrukci. „Požárem byla zničena střešní konstrukce domu, podlahy v půdním prostoru, poškozeny byly stropní konstrukce ve druhém patře, elektrická instalace, nábytek, malby místností," dodala mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme