Úplatkářský skandál zasáhl i fotbalové kluby Opavy a Vítkovic

Do korupční aféry ve fotbale na severu Moravy jsou zapleteni dva hlavní rozhodčí. Z úplatkářství byli obviněni rozhodčí Jaroslav Gruber a Václav Zejda. První z jmenovaných dosud v úplatkářském skandálu nefiguroval. Teď čelí stíhání za to, že měl ovlivnit zápas druholigových Vítkovic s Mostem. Obviněni jsou také manažeři Jaroslav Santarius z Opavy a Radomír Hruboň z Vítkovic. Zástupci klubů podle policie podplatili rozhodčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: CVVM

Sudí Jaroslav Gruber však obvinění z korupce odmítá. "Určitě ne; určitě jsem pískal nikdy pro nikoho." Nikdo z manažerů Vítkovic dnes nezvedal telefony. Aféra však zasáhla i extraligu - podezření se týká Opavy a jejího utkání s Olomoucí letos v březnu. Stíhán je sportovní manažer Jaroslav Santarius. "Nic na to neřeknu a navíc jsem na obědě, nashledanou."

Korupční aféra na Ostravsku má doslova košilatý nádech. Právě opavský klub měl rozhodčímu Václavu Zejdovi zaplatit ubytování v luxusním hotýlku Gurmán v Trojanovicích. V malebném penzionu v Beskydech mu měli zajistit i dámskou společnost.

Státní zástupce Jiří Gargaš potvrzuje, že sportovní kluby nezískávaly rozhodčí na svou stranu jen penězi. "Mělo se údajně jednat i o poskytnutí plnění jiným způsobem, kdy to mělo být zajištění ubytování v penzionu v Beskydech."

V penzionu Gurmán stojí luxusně vybavený apartmán s vířivou vanou téměř 2 a půl tisíce. Zákazníci také mohou využít bazén a saunu.

Marika Táborská, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme