Uplynulý víkend byl na českých silnicích nejhorší od začátku prázdnin, zemřelo 12 lidí

Uplynulý víkend byl z pohledu dopravních statistik zatím nejtragičtějším od začátku července. Při dopravních nehodách zemřelo na silnicích v Česku 12 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda motorkáře | Foto: Ivan Holas | Zdroj: Český rozhlas

„Významnou měrou se na této neblahé statistice podíleli motorkáři, kterých bylo 5. Zásadní roli zde hrála rychlost, ale i přehlédnutí motorkáře ze strany řidiče motorového vozidla. Zaznamenali jsme také dva usmrcené chodce a ve zbývající statistice to byli dva řidiči a tři spolujezdci v osobních autech,“ říká šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Jedna z nehod motorkářů, která skončila těžkým zraněním, dokonce uzavřela v sobotu dálnici D1 na 152. kilometru směrem na Brno. O den později na Bruntálsku sjel motorkář do příkopu a zraněním na místě podlehl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Uplynulý víkend byl na českých silnicích nejhorší od začátku prázdnin. Hostem ČRo byl šéf dopravní policie Tomáš Lerch

Podle Lercha mělo negativní dopad na silniční provoz i letní horké počasí. „Zaznamenali jsme dopravní nehody, kdy řidiči možná vlivem únavy, nesoustředění či nervozity přejeli do protisměru. A bohužel čelný střet přináší zpravidla ty fatální následky,“ upozorňuje.

Dominika Nováková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme