Uprchlého podnikatele Romana Vaškůje dopadli rakouští policisté

Roman Vaškůj byl dopaden rakouskými policisty ze speciálního útvaru – známého také jako lovci lebek, v centru Vídně. Na zadržení spolupracovali i čeští kolegové, kterým unikal už několik měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panorama s Vienna DC Tower 1 a 2, Vídeň (2004) | Foto: Perrault Projets / město Vídeň

Vaškůj byl odsouzen na 7,5 let vězení za nelegální podnikání a daňové úniky. Podle rozsudku měl Vaškůj připravit stát o více než půl miliardy korun, když v polovině devadesátých let dovážel do Česka nedaněné palivo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vaškůje.mp3

Státní zástupce označil tento případ za jeden z nejzávažnějších daňových deliktů v historii země.

"Jeho případ se vlekl řadu let. Prokázat vinu v oblasti daňových úniků je velmi složitý právní problém. Vaškůj se několikrát odvolával, měl dobré advokáty, i soudci se na jeho případu střídali," říká k případu reportér časopisu Respekt Ondřej Kundra.

Kontroverzní podnikatel se snažil finančním úplatkem a luxusní dovolenou uplatit Marcelu Urbanovou - klíčovou svědkyni v kauze bývalého lidoveckého předsedy, Jiřího Čunka. Urbanová za úplatek neměla vypovídat proti Čunkovi. Soud za tento případ vynesl verdikt o vině, ale od potrestání upustil.

Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme