Uprchlí vězni měli namířeno do Německa

Náklad, ve kterém byli ukryti uprchlí vězni z Plzně, mířil do Německa. Ukázalo to další policejní vyšetřování. To, že muži měli z věznice na Borech namířeno za hranice, policisté předpokládají i podle věcí zajištěných v bedně, ve které věznici opustili. Nyní jsou již pátý den na svobodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Čabrada (uprostřed na archivním snímku) | Zdroj: ČTK

Vše nasvědčuje tomu, že i když plán útěku byl velmi pečlivě připraven, došlo k neočekávané změně a náklad byl vyložen v meziskladu jen kousek od věznice. Pak Rostislav Roztočil a Roman Čabrada zřejmě zpanikařili a vylezli z bedny ven. Policie po nich intenzivně pátrá.

Policie zjistila, že Roman Čabrada uprchl z plzeňské věznice ozbrojen sekáčkem na maso. Nevylučuje ani, že si opatřil na útěku střelnou zbraň. Policie varuje lidi, aby byli maximálně opatrní. Podle policejního mluvčího Petra Kováře by se lidé neměli stýkat s neznámými osobami a neměli by podceňovat rizika spojená s autostopem.

Naděžda Hávová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme