Uprchlí vězni z Odolova dopadeni na Slovensku

Slovenská policie dopadla dva vězně, kteří v sobotu utekli z věznice Odolov na Trutnovsku. Pětadvacetiletý František Miklóš a čtyřiatřicetiletý Tomáš Pavelka se chtěli přes Slovensko dostat do Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Policisté z holíčského oddělení zaznamenali v hraničním pásmu podezřelý pohyb v pondělí krátce před 18. hodinou. Při kontrole objevili nedaleko zahrádkářské kolonie odstavené auto s českou poznávací značkou.

Zanedlouho zadrželi 25letého Františka Miklóše, který společně s dalšími třemi vězni uprchl z Odolova. Ten okamžitě přiznal, že není sám, má prý někde v okolí kamaráda. Tomáše Pavelku zajistila slovenská policie v obci Kopčany nedaleko Holíče.

Oba přiznali, že modrou Škodu Favorit odcizili, aby se co nejrychleji dostali na Slovensko.

Miklóš a Pavelka a ještě dva další vězni utekli v sobotu po návštěvě bazénu v Trutnově, když byli společně s vychovatelem v restauraci nedaleko centra na večeři. Druhá dvojice vězňů se ale sama přihlásila české policii. Po Miklóšovi a Pavelkovi, kteří si odpykávají trest za majetkovou trestnou činnost, policie vyhlásila celostátní pátrání.

V současnosti nejhledanějším českým vězněm tak je vrah Roman Čabrada, který v úterý uprchl z plzeňské věznice. Jeho komplice, Rostislava Roztočila, zadrželi před čtyřmi dny v Německu.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme