Uprchlíci mohou na Univerzitě Karlově studovat zdarma. Škola jim zaplatí i ubytování

Univerzita Karlova pomůže některým uprchlíkům, kteří v Česku dostanou azyl. Fakulta sociálních věd, Pedagogická fakulta, Fakulta humanitních studií a Filozofická fakulta jim nabídnou odpuštění školného v placených studijních programech v anglickém jazyce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti stojí před policejní stanicí na řeckém ostrově Kos | Zdroj: Reuters

Uprchlíci musí úspěšně projít přijímacím řízením, včetně zkoušky z angličtiny. Nabídka se bude týkat asi deseti studentů. Ti by navíc mohli zdarma bydlet na kolejích.

Rektor Karlovy Univerzity Tomáš Zima bude s ministerstvem školství a dalšími vládními úřady jednat také o příspěvku na stravu a na další výdaje.

Proti nápadu už se na svém facebookovém profilu vymezil europoslanec a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach: „Jsem proti lákání imigrantů na účet daňových poplatníků! Nebo kde na to chce Univerzita Karlova vzít peníze!?“

Naopak některé další osobnosti veřejného života Univerzitu Karlovu podporují.

„Jsem hrdý na svou alma mater,“ napsal na Twitteru například expert na sociální média Josef Šlerka. Stejný názor na Twitteru sdílel i politický geograf Michael Roamancov.

Anna Kottová, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme