Uprchlý miliardář Krejčíř je na Seychelách

Stíhaný miliardář Radovan Krejčíř uprchl z České republiky na Seychely. Českou policii o tom informoval Interpol. S Krejčířem je na Seychelách i jeho manželka a syn. Všichni tři navíc mají seychelské občanství. Podnikatel utekl před dvěma měsíci policii při domovní prohlídce své luxusní vily v Černošicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

"Národní ústředna Interpolu v Port Victoria, Republika Seychely, potvrdila přítomnost Radovana Krejčíře, jeho manželky a syna na území Republiky Seychely," řekla Radiožurnálu mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová.

Policie podle mluvčí bude nyní usilovat o vydání podnikatele do Česka. "Budeme požadovat vydání Radovana Krejčíře k trestnímu stíhání na území naší republiky, ovšem otázka je, zda ho Seychely vydají."

Česká republika nemá s touto ostrovní zemí smlouvu o vydávání odsouzenců a předávání stíhaných osob. Pokud tedy tamní úřady žádosti o vydání Krejčíře nevyhoví, bude proti němu vedeno trestní stíhání jako proti uprchlému. "Respektive bude to obdobný případ jako stíhání Viktora Koženého," doplnila mluvčí Kosinová.

Radovan Krejčíř je v Česku stíhán pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost a také za přípravu vraždy celníka. Jeho útěk během domovní prohlídky stál funkci policejního prezidenta Jiřího Koláře.

O tom, že by podnikatel mohl být na Seychelách, se spekulovalo už dřív. Policisté, kteří u Krejčíře dělali jednu z prvních domovních prohlídek, našli ve vile několik seychelských pasů.

Státní zástupce Vladimír Trýzna navíc potvrdil, že Krejčířův majetek, který koncem srpna zajistila finanční policie v kamionu při celní deklaraci u Berouna, mířil také právě na Seychely.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme