Uprchlý miliardář Krejčíř je na Seychelách

Stíhaný miliardář Radovan Krejčíř uprchl z České republiky na Seychely. Českou policii o tom informoval Interpol. S Krejčířem je na Seychelách i jeho manželka a syn. Všichni tři navíc mají seychelské občanství. Podnikatel utekl před dvěma měsíci policii při domovní prohlídce své luxusní vily v Černošicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

"Národní ústředna Interpolu v Port Victoria, Republika Seychely, potvrdila přítomnost Radovana Krejčíře, jeho manželky a syna na území Republiky Seychely," řekla Radiožurnálu mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová.

Policie podle mluvčí bude nyní usilovat o vydání podnikatele do Česka. "Budeme požadovat vydání Radovana Krejčíře k trestnímu stíhání na území naší republiky, ovšem otázka je, zda ho Seychely vydají."

Česká republika nemá s touto ostrovní zemí smlouvu o vydávání odsouzenců a předávání stíhaných osob. Pokud tedy tamní úřady žádosti o vydání Krejčíře nevyhoví, bude proti němu vedeno trestní stíhání jako proti uprchlému. "Respektive bude to obdobný případ jako stíhání Viktora Koženého," doplnila mluvčí Kosinová.

Radovan Krejčíř je v Česku stíhán pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost a také za přípravu vraždy celníka. Jeho útěk během domovní prohlídky stál funkci policejního prezidenta Jiřího Koláře.

O tom, že by podnikatel mohl být na Seychelách, se spekulovalo už dřív. Policisté, kteří u Krejčíře dělali jednu z prvních domovních prohlídek, našli ve vile několik seychelských pasů.

Státní zástupce Vladimír Trýzna navíc potvrdil, že Krejčířův majetek, který koncem srpna zajistila finanční policie v kamionu při celní deklaraci u Berouna, mířil také právě na Seychely.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme