Uprchlý Radovan Krejčíř má jít na 6 a půl roku do vězení a zaplatit 48 milionů

Olomoucký vrchní soud poslal na 6 a půl roku do vězení uprchlého Radovana Krejčíře. Podle rozsudku v roce 1996 jako jednatel firmy Corado Credit z Českého Těšína získal akcie Teplárny Otrokovice od firmy Frymis. Společnosti zaplatil jen jejich část a podvodem tak vydělal víc než 50 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

Odvolací soud dnes pouze formálně upřesnil rozsudek krajského soudu v Ostravě, proti kterému se odvolal obžalovaný Krejčíř, státní zástupce i poškozená společnost Frymis.

Krejčíř je tedy pravomocně odsouzený k šesti a půlletému souhrnnému trestu odnětí svobody za podvod a dva daňové úniky. Dál mu byl uložený peněžitý trest ve výši tří milionů korun a zákaz vykonávat po dobu pěti let funkce statutárního orgánu v obchodních společnostech. Poškozené společnosti Frymis musí zaplatit 48 milionů korun.

Podle Krejčířova obhájce Tomáše Sokola je pravděpodobné, že podají dovolání k Nejvyššímu soudu.

Krejčíř je v Česku obviněn i z dalších majetkových a násilných trestných činů, mimo jiné i z přípravy vraždy. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve své vile v Černošicích u Prahy. Od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam na falešný pas přicestoval ze Seychelských ostrovů. Soud v Johannesburgu loni v únoru rozhodl, že Krejčíř, který má seychelské občanství, nebude z JAR k trestnímu stíhání do Česka vydán.

Alena Vykydalová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme