Uprchlý vězeň Roztočil byl zatčen v Německu

Odsouzený vrah Rostislav Roztočil, který v úterý uprchl z plzeňské věznice, je znovu za mřížemi. Nedaleko Stuttgartu ho v sobotu večer zadržela německá policie. Na případu spolupracovaly Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, pátrací skupiny policejního prezidia, plzeňské policejní ředitelství a Útvar rychlého nasazení. Po vrahovi Romanu Čabradovi, se kterým Roztočil z vězení uprchl, policie nadále pátrá. Podle informací Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun se chtěl Roztočil v pondělí přihlásit sám na německém generálním státním zastupitelství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rostislav Roztočil | Zdroj: ČTK

Zatčení Rostislava Roztočila v Německu potvrdila policejní mluvčí Blanka Kosinová. Jak dodala, policie rozjela rozsáhlé pátrání hned po jeho útěku.

"Informace k němu jsme měli, také jsme je poskytli německým kolegům. Věděli jsme, kde se zhruba Rostislav Roztočil pohybuje a kam má namířeno. Němci Rostislava Roztočila zatkli v půl sedmé večer. V současné době budeme doufat, že ho vydají do České republiky," řekla policejní mluvčí.

Podle Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun se Roztočil chtěl v pondělí sám přihlásit německým úřadům, tedy na generálním státním zastupitelství. Roztočil totiž spoléhá na to, že když ho Německo v roce 1993 nevydalo, nevydá ho zase.

"Pan Roztočil již v tuto chvíli není ve spojení s panem Čabradou, který utekl z borské věznice. My v případě pana Roztočila považujeme za zavádějící, když se o něm mluví jako o zločinci," řekl John Bok ze spolku Šalamoun.

Rostislav Roztočil si odpykává trest za vraždu egyptského studenta z roku 1975. Za to mu ještě československý soud v roce 1985 vyměřil 24 let vězení. Roztočil byl ale v té době už pět let v emigraci v Rakousku. Rakouští soudci ho tehdy odmítli vydat zpět do ČSSR. Nebylo jim jasné, zda za vraždou nestála tajná služba a Roztočil se do ní jen nenamočil.

Po druhém uprchlíkovi z borské věznice Romanu Čabradovi policisté pátrají už šestý den, nasazeno je několik set mužů. Policie upozorňuje na nebezpečnost odsouzeného vraha, který je pravděpodobně ozbrojen a napojil se už zřejmě na kriminální živly. Pátrání podle plzeňského policejního mluvčího Petra Kováře pokračuje i v Německu.

Naděžda Hávová, Julie Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme