Úřad práce v Bělehradské ulici zůstává uzavřený i tento týden. Lidé na místě vytvořili pietní místo

Původně slibovali, že budou po útoku šestašedesátiletého Jiřího D. úředníci opět vyřizovat žádosti už tento týden. Místo toho ale klienti úřadu práce na Praze 2 našli jen cedulku s tím, že se pracovníci vrátí do služby až v pondělí 12. července. Důvod? „Stále probíhá vyšetřování,“ vysvětlil šéf celostátního úřadu práce Viktor Najmon. Povinnosti vinohradských zaměstnanců podle něj zatím přeberou jejich kolegové z Prahy 5.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinohradský úřad práce se po události z minulého týdne otevře až 12. července. U jednoho z oken lidé vytvořili pietní místo pro zavražděnou pracovnici | Foto: Martin Štorkán | Zdroj: Český rozhlas

Ve středu před úřadem práce v Bělehradské ulici na pražských Vinohradech postávali lidé. Přišli, aby si vyřídili své záležitosti, ale narazili na zavřené dveře. Na nich nalezli cedulku, kde stálo, že je budova z provozních důvodů uzavřena do 11. července. Oznámení je také dohledatelné na webu kontaktního pracoviště.

Vzkaz na dveřích vinohradského úřadu práce | Foto: Martin Štorkán | Zdroj: Český rozhlas

„Vinohradský úřad práce je uzavřený kvůli stávající situaci. Je to v návaznosti na to, co se stalo minulý týden. Stále probíhá vyšetřování po útoku střelce, pobočku otevřeme v pondělí 12. července. Je to jakési opatření, které jsme udělali,“ uvedl k posunutí otevíracího termínu šéf tuzemských úřadů práce Viktor Najmon. Konkrétnější důvody však uvést nechtěl. 

Klienti se s požadavky zatím můžou obracet na smíchovskou pobočku. „Agenda dávek pro osoby se zdravotním postižením je dočasně přesunuta na Šafaříkovu ulici ve Vinohradech,“ doplnila mluvčí generálního ředitelství úřadu práce Kateřina Beránková. 

Minulý týden v budově vinohradského úřadu střílel nyní již obviněný Jiří D. Jeho obětí se stala jedna z vedoucích pracovnic. U jednoho z oken v Bělehradské ulici pro ni lidé vytvořili pietní místo se svíčkami a květinami.

Střelba na úřadu práce

V Bělehradské ulici v Praze minulý týden v úterý dopoledne kolem 11. hodiny střílel bývalý zaměstnanec firmy Aero Vodochody Jiří D. Těžce zraněná úřednice zemřela v nemocnici. Kriminalisté zjistili, že zadržený muž ženě písemně vyhrožoval, a to už v roce 2016. V minulosti totiž neúspěšně žádal o podporu v nezaměstnanosti. Policie tehdy výhrůžku vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití a oznámila věc správnímu orgánu úřadu městské části Praha 2. 

 

Jáchym Pivovar, sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme