Úřad pro civilní letectví udělil od začátku roku 15 pokut pilotům dronů

Patnáct pilotů a provozovatelů dronů už dostalo od začátku roku pokutu. Buď létali bez oprávnění, nebo nedodrželi povolené limity. Úřad pro civilní letectví řešil od začátku roku dohromady 23 případů. Teď prověřuje 30 dalších oznámení na možné přestupky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron na startu

Dron na startu | Foto: Daniela Pilařová

„Pokuty jsou v minimální výši 50 tisíc korun. Úřad pro civilní letectví se snaží nejen vystupovat v rámci sankčních řízení, ale snažíme se apelovat na provozovatele i v rámci různých bezpečnostních a informačních kampaní. Například formou video reportáží nebo webových stránek úřadu,“ popisuje postupy Úřadu pro civilní letectví mluvčí Vítězslav Hezký.

„Informace, které se dozvídáme, jsou formou podávání podnětů, například od provozovatelů, kteří už mají vydána povolení, nebo formou naší vlastní inspekční činnosti,“ dodává Hezký.

Oprávnění k létání s dronem potřebuje ten, kdo chce bezpilotní letoun využívat ke komerčním účelům. Kdo létá jen pro svoji zábavu, licenci nepotřebuje. Musí ale dodržovat letecké předpisy. Nesmí létat například poblíž letišť, nad lidmi nebo třeba na Pražském hradě.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme