Úřad pro ochranu osobních údajů začne znovu prověřovat projekt Opencard

Efektivitu hospodaření pražského projektu Opencard, který například zavádí elektronické předplatné na hromadnou dopravu, prověří letos na podzim komplexní audit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

městská hromadná doprava | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Na projekt, který dosud stál magistrát hlavního města 733 milionů korun, se už dřív zaměřil Úřad pro ochranu osobních údajů. Celé šetření teď však začne znovu od začátku.

"Předseda úřadu zrušil kontrolní protokol. Vzhledem k tomu, že od zahájení kontroly se projekt vyvíjel a mnohé se změnilo, nařídil zároveň novou kontrolu, aby byl zjištěn aktuální stav," vysvětlila mluvčí Úřad pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.

Čipová karta Opencard v současné době slouží jako náhrada průkazek některých městských institucí a služeb provozovaných hlavním městem Prahou. Kartu lze využívat místo tramvajenky; papírové časové kupóny jsou v tomto případě nahrazené elektronickými. Použít jde také jako průkazka do 38 automatizovaných poboček Městské knihovny v Praze.

Přečtěte si také:
Projekt Opencard čeká audit
Sdružení obrany spotřebitelů upozornilo pražský magistrát na nedostatky opencard
Sms jízdenky a projekt opencard prověřuje Úřad pro ochranu osobních údajů

Jan Herget, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme