Úřad pro zastupování státu se dovolává kvůli katedrále

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových podal dovolání k Nejvyššímu soudu proti verdiktu, který v červnu definitivně přiřkl katedrálu svatého Víta církvi. Úřad podle mluvčí Izabely Noveské zároveň podal žalobu pro zmatečnost rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1, který pražský městský soud potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Soudci při rozhodování sporu dospěli k závěru, že církev nikdy vlastníkem být nepřestala a že vlastnictví žádným právním aktem z doby totality na stát nepřešlo. O tom, že katedrála s přilehlými nemovitostmi patří definitivně církvi, rozhodl pražský městský soud v polovině června. Pravomocný verdikt ve sporu státu a církve o vzácné nemovitosti padl po víc než 13 letech.

O tom, že katedrála svatého Víta s přilehlými nemovitostmi patří definitivně církvi, rozhodl pražský městský soud v polovině června. Pravomocný verdikt ve sporu státu a církve o vzácné nemovitosti padl po více než třinácti letech.

Katedrála s pozemkem a věž u chrámu sv. Víta s pozemkem podle soudu patří Metropolitní kapitule u svatého Víta. Část přilehlých nemovitostí připadla Kolegiátní kapitule Všech svatých na Hradě pražském. Kromě katedrály tak do vlastnictví církve spadá celá Vikářská ulice s kanovnickými domy až po Nové proboštství, dále Prašná věž a kaple Všech svatých.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme