Policie vyšetřuje podezření ze zpronevěry na Úřadu vlády. Úřednice měla způsobit milionovou škodu

Pracovnice Úřadu vlády je podezřelá z nadhodnocování zakázek, škoda je až osm milionů korun. Chyby odhalila vnitřní kontrola, žena byla propuštěna. Věcí se zabývá policie. Napsaly to v pátek servery Deník N a Seznam Zprávy. Babiš událost označil za neuvěřitelný příběh a za absurdní.

Praha (Aktualizováno: 18:08 9. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie, sídlo vlády | Zdroj: Úřad vlády ČR

Možné předražování zakázek, které zaměstnankyně Úřadu vlády vypisovala, odhalilo jeho vedení minulý měsíc. Strakova akademie případ předala policii. „V dané věci bylo Úřadem vlády podáno trestní oznámení a se zaměstnankyní byl ukončen služební poměr," řekl Deníku N mluvčí Úřadu vlády Vladimír Vořechovský.

Pletichy při zakázkách i zneužití pravomoci. Policie navrhuje obžalovat dvě osoby z ministerstva práce

Číst článek

Zdroj serveru Seznam Zprávy uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) o případu dostal informace. „Věcí se zabýváme a je ve stadiu prověřování. Tedy zjišťujeme, jestli se trestný čin stal či nikoliv,“ cituje server mluvčího pražské policie Jana Daňka.

Server Seznam Zprávy píše o škodě z předražování zakázek až osm milionů korun, podle Deníku N měla úřednice způsobit škodu do deseti milionů.

Podle serveru Seznam Zprávy je zaměstnankyně vládního odboru komunikace o evropských záležitostech podezřelá z toho, že po několik let vytvářela faktury za fiktivní komunikační služby, které se nikdy neodehrály.

Babiš po jednání v Lublani před novináři událost označil za neuvěřitelný příběh a za absurdní. „Nechápu, jak někdo může takto postupovat, když musí vědět, že to zásadně změní jeho život,“ řekl. Poznamenal, že ředitelka úřadu vlády s dotyčnou ženou mluvila. „Byla si toho vědoma, ale měla nějakou těžkou životní situaci a dělala to. Samozřejmě to není dobře,“ řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme