Policisté navrhli obžalovat bývalou pracovnici Úřadu vlády. Viní ji z podvodu za miliony

Policie navrhla obžalovat bývalou zaměstnankyni Úřadu vlády, která podle ní podvodem připravila úřad během několika let o téměř osm milionů korun. V případě odsouzení jí hrozí až osm let vězení. České televizi to sdělil státní zástupce z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie, Úřad vlády ČR

Bývalá pracovnice údajně připravila Úřad vlády během několik let o téměř osm milionů korun (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Žena měla podle dřívějších informací předkládat od ledna 2015 do března 2021 k proplacení padělané daňové doklady od různých subjektů a vyplacené peníze si nechávala. Loni na to přišel audit ve Strakově akademii.

„Policejní orgán ukončil vyšetřování a předložil státnímu zástupci věc s návrhem na podání obžaloby,“ uvedl pro Českou televizi Lelek z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, které případ dozoruje.

Podle kriminalistů žena na úřadě pracovala na odboru rozpočtu a financování a podvodného jednání se dopouštěla v době, kdy byli premiéry postupně Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO).

Úřad vlády řídili Pavel Dvořák, Radek Augustin a nejdéle Tünde Bartha. Právě za její éry se v loňském prvním pololetí objevilo podezření, že úřednice podvádí.

Úřad vlády po odhalení podal trestní oznámení a se zaměstnankyní ukončil služební poměr. Podle mluvčího kabinetu Václava Smolky úřad v případu figuruje jako poškozený. Vzhledem k tomu, že trestní řízení ale nebylo ukončeno, nebude se Úřad vlády podrobněji vyjadřovat, sdělil České televizi Smolka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme