Rodiče exšéfa Úřadu vlády nedostanou 3,5 milionu zabaveného při razii z roku 2013, rozhodl soud

Rodiče někdejšího vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula nemají nárok na 3,5 milionu korun, které policie zabavila při razii v červnu 2013 v Poulově trezoru. V úterý o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, podle nějž se žalobcům nepodařilo prokázat tvrzení, že peníze byly a jsou jejich. Verdikt není pravomocný, Poulovi se proti němu mohou odvolat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Poul neuspěl ani v paralelním sporu, v němž se domáhal vydání peněz z druhého trezoru. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Bohumil a Marie Poulovi k soudu nedorazili, omluvili se s poukázáním na zdravotní stav, který by jim podle nich neumožnil absolvovat cestu ze Žďáru nad Sázavou do Prahy.

Přišel však svědčit jejich syn, který tvrdil, že rodiče mu peníze svěřili do úschovy a zamýšleli jimi vypomoct jeho bratrovi, jenž žije v USA. Soudkyně Miroslava Švarcová označila jeho výpověď za účelovou.

Bývalý šéf Úřadu vlády nedostane čtvrt milionu, který mu v roce 2013 při razii zabavila policie

Číst článek

Při zásahu, který souvisel s kauzami kolem šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové (dnes Nečasové), prohledali policisté v sídle vlády i Poulovu kancelář. V prvním trezoru našli 3,5 milionu korun, ve druhém celkem 250 000 Kč v korunách a amerických dolarech. Na komodě leželo 30 000 korun.

Zpochybnění prohlášení

Policie peníze zabavila. Úřad je dostal zpět o dva roky později, protože se neprokázalo, že by souvisely s trestnou činností. Poul pak úřadu napsal, že peníze v prvním z trezorů byly celoživotní úspory jeho rodičů, což sami potvrdili v čestném prohlášení. Částka ve druhé z pokladen podle Poula představuje jeho úspory a peníze, které mu zbyly ze zahraničních pobytů.

Úřad vlády částky nevydal a věrohodnost prohlášení zpochybnil. Poukázal mimo jiné na to, že Poul ani jeho rodiče předtím po dobu dvou let nepodnikli žádné kroky k vrácení zajištěných peněz. Poul navíc uložením peněz v trezoru bez vědomí nadřízeného porušil pracovní řád.

Poul neuspěl ani v paralelním sporu, v němž se domáhal vydání peněz z druhého trezoru. Tento verdikt je pravomocný, muž jej však napadl dovoláním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme