Úřady identifikovaly na Srí Lance další českou oběť tsunami

Úřady na Srí Lance identifikovaly další českou oběť prosincového zemětřesení v Asii. Potvrdil to tiskový mluvčí ministra zahraniční Vít Kolář s tím, že počet Čechů, které zabila tsunami, tak stoupl na pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z těchto míst po ničivé tsunami vyprostili živí stovky mrtvých.

Z těchto míst po ničivé tsunami vyprostili živí stovky mrtvých. | Foto: Petr Sirotek

Další tři Češi zůstávají nadále pohřešováni v Thajsku. Podle ministerstva zahraničí je ale jen minimální naděje, že přírodní katastrofu přežili. Celkový počet obětí by tak nakonec mohl stoupnout na osm.

Už několik dní po katastrofě byla identifikována čtyřiadvacetiletá česká turistka, jejíž tělo přepravilo armádní letadlo na počátku letošního roku. Až za další dva měsíce experti určili další tři těla. Při identifikaci porovnávají odborníci vzorky DNA dodané rodinami a také využívají lékařské informace od zubařů a otisky prstů.

Ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami zabily v oblasti Indického oceánu na konci loňských vánočních svátků kolem 300.000 lidí, z nichž velká část pochází z Indonésie. Česká republika zprvu neměla informace o více než třiceti svých občanech, většina z nich se ale postupně ozvala.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme