Úřady začaly pátrat po Češích, kteří se před necelými 14 dny ztratili v Libanonu

České úřady vyhlásily oficiální pátrání po Češích, kteří zmizeli v Libanonu. Cestovní doklady a osobní věci pětice mužů byly nalezeny v autě odstaveném na parkovišti v údolí Bikáa ráno v sobotu 18. července. Jména a snímky pohřešovaných se na internetových stránkách Policie ČR objevily vůbec poprvé.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestovní doklady pěti Čechů byly nalezeny v opuštěném taxi na východě Libanonu (ilustrační foto)

Cestovní doklady pěti Čechů byly nalezeny v opuštěném taxi na východě Libanonu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Identitu pohřešovaných Čechů úřady doposud úzkostlivě tajily s ohledem na probíhající vyšetřování. K vyhlášenému pátrání se odmítly oficiálně vyjádřit.

Ve skupině byli dva novináři, advokát, tlumočník a voják, který navštívil zemi poprvé.

Do Libanonu se kvůli pohřešované pětici chystá vydat ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD). Potvrdil to ve středu po zasedání krizového štábu. Přesný termín cesty by měl být jasný do konce týdne.

Libanonec Alí Fajád zadržovaný v Česku údajně pracoval pro tamní vojenské zpravodajce

Číst článek

Zaorálek by měl v Libanonu jednat se šéfem tamní diplomacie Džibránem Básilem. Letět by s ním měli i zástupci bezpečnostních složek, aby si vyměnili informace o případu s libanonskými kolegy. V Libanonu už teď dva čeští experti z tajných služeb působí.

Po zmizelých pátrá libanonská armáda, v České republice se případem zabývají i tajné služby. Další informace k případu prý úřady zveřejní v pátek.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme