Úřady zavalily žádosti na legalizaci studní

Legalizace studní a odběrů povrchové vody může trvat i několik let. Úřady jsou zavaleny žádostmi. Největší nápor byl v červnu a bude zřejmě i před koncem roku, kdy lhůta pro nahlášení studní postavených takzvaně na černo vyprší. Kontroly, které mohou úředníci dělat a případně udělovat pokuty, zřejmě nebudou stíhat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studna převezená ze Střížovic | Foto: Ivana Solničková

Stohy žádostí zaplnily stoly úřadů hlavně v červnu, kdy končil termín prodloužení povolení. "To číslo se pohybuje v řádech několika tisíc," dodal Vojtěch Touš, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Benešově. Na legalizace takzvaně na černo postavených studní na zahrádkách nebo u domů mají jejich majitelé ještě čas.

"S nárůstem v červnu asi bude problém s tříměsíční lhůtou, která na tom je," uvedla Božena Kubešová v Ústí nad Orlicí. Čas v nejbližších měsících zřejmě nebude ani na kontroly, zda majitelé studní mají povolení. "Na kontroly nebude moc času. Spíš jestli přijdou nějaké podněty ze strany občanů nebo z obcí," vysvětlil Pavel Konečný, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Blansku.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme