Úřady zavalily žádosti na legalizaci studní

Legalizace studní a odběrů povrchové vody může trvat i několik let. Úřady jsou zavaleny žádostmi. Největší nápor byl v červnu a bude zřejmě i před koncem roku, kdy lhůta pro nahlášení studní postavených takzvaně na černo vyprší. Kontroly, které mohou úředníci dělat a případně udělovat pokuty, zřejmě nebudou stíhat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studna převezená ze Střížovic

Studna převezená ze Střížovic | Foto: Ivana Solničková

Stohy žádostí zaplnily stoly úřadů hlavně v červnu, kdy končil termín prodloužení povolení. "To číslo se pohybuje v řádech několika tisíc," dodal Vojtěch Touš, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Benešově. Na legalizace takzvaně na černo postavených studní na zahrádkách nebo u domů mají jejich majitelé ještě čas.

"S nárůstem v červnu asi bude problém s tříměsíční lhůtou, která na tom je," uvedla Božena Kubešová v Ústí nad Orlicí. Čas v nejbližších měsících zřejmě nebude ani na kontroly, zda majitelé studní mají povolení. "Na kontroly nebude moc času. Spíš jestli přijdou nějaké podněty ze strany občanů nebo z obcí," vysvětlil Pavel Konečný, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Blansku.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme