Výběr z médií: uran jako investice, muzeum koupí Lopraisovu tatru a nové školní hodiny informatiky

V úterním tisku se dočtete, že investičním hitem poslední doby je podle deníku E15 uran. Národní technické muzeum koupí závodní kamion Tatra T815, píše Právo. A gymnazistům se podle Lidových novin změní hodiny informatiky. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národního technické muzeum koupí podle Práva závodní kamión Tatra T815 (archivní foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Investičním hitem poslední doby je uran. Jeho cena na burze od konce července stoupla zhruba o 53 procent. Všímá si toho úterní deník E15. Píše, že podle Světové jaderné asociace spotřeba tohoto kovu dál poroste. A to mimo jiné kvůli celosvětovému přechodu na zelené technologie.

Deník

Ministerstvo školství eviduje zhruba tisíc mimořádně nadaných žáků, podle odborníku je číslo daleko větší

Číst článek

Fotografie, kamerové záběry a autentické příběhy tisíců sudetských Němců, kteří žili před druhou světovou válkou v okolí Podbořan. To všechno ukazuje nový archiv, který sestavili sami odsunutí obyvatelé. A od příštího roku budou digitalizované sbírky k vidění i v podbořanském muzeu. Více se o archivu dozvíte v Deníku.

Lidové noviny

Gymnazistům se podle Lidových novin změní hodiny informatiky. Počítá s tím nová vzdělávací strategie ministerstva školství. Studenti se budou například učit chápat dosahy svého jednání na sociálních sítích. Má je to připravit na život ve 21. století. Podle Asociace ředitelů gymnázií ale chybí učitelé, kteří jsou připraveni takto učit. 

Právo

Národního technické muzeum koupí závodní kamion Tatra T815. Dočtete se o tom v Právu. Jde o slavnou čtyřkolku Puma, ve které posádka Karla Lopraise třikrát vyhrála Rallye Dakar. Návrh ke schválení nákupu předložilo vládě ministerstvo kultury.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme