Urban pro Radiožurnál: Názory ODS a ČSSD na energetiku jsou velmi podobné

ODS a ČSSD mají společné zájmy v energetice. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl místopředseda ČSSD Milan Urban. Spekulace o spolupráci občanských a sociálních demokratů s představiteli energetických firem se objevily po zveřejnění snímků z letošního léta. Na nich jsou na dovolené v italském Toskánsku vysoce postavení politici, lobbisté a další lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Urban (ČSSD) | Foto: Štěpán Kotrba

Média spekulují, že se nejedná o náhodu. To ale Milan Urban odmítá. Podle něj mají strany společný názor na energetiku mnohem déle.

"ODS i sociální demokracie počítají do budoucna s jadernou energetikou; názory na energii kromě snad snižování cen jsou velmi podobné. To znamená, z jakých zdrojů bychom měli zajistit naši energetickou budoucnost, jestli máme být maximálně nezávislí, či závislí na dovozu."

"Těch otázek, na které jsou podobné odpovědi, je velmi mnoho. Nakonec schválená energetická koncepce z roku 2004 samozřejmě byla konzultována v té době s největší opoziční stranou," řekl ve vysílání Radiožurnálu místopředseda ČSSD Milan Urban.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si o dovolenkové kauze:
Pokračují spekulace o původci takzvané Toskánské aféry
ODS odmítá, že by Topolánkův pobyt v Itálii byl úplatkem. A snáší důkazy
Langer: Topolánek náklady spojené s pobytem v toskánské vile uhradil
Topolánek vyzval Paroubka, aby přestal s fízlovskými metodami
Randák: Politiky jsem nefotil, jen jsem snímky dal médiím
Setkávání politiků s lobbisty dál zajímá média
Domácí tisk o kontroverzní dovolené některých čelních politiků
LN a MfD o českých politicích a lobbistech v letovisku Monte Argentario

Marika Táborská, Martin Veselovský, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme