Urban: Systém podpory solární energie se musí změnit

Podpora sluneční energie se musí změnit - v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl poslanec za ČSSD a stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Urban (ČSSD)

Milan Urban (ČSSD) | Foto: Tomáš Adamec

Kvůli prudkému nárůstu počtu solárních elektráren v Česku teď hrozí, že příští rok se zdraží elektřina pro domácnosti i firmy v řádu desítek procent. Podle premiéra Petra Nečase budou ministři podporu solární energie řešit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Urban ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Poslanec Milan Urban s tím souhlasí:

„Stát, pokud by se promítala fotovoltaika do ceny nějakým nárůstem, tak musí najít způsob, jak někde jinde - v rámci výroby, distribuce a prodeje elektrické energie - kompenzovat tyto nárůsty. Prostě kvůli zeleným projektům nesmí trpět občané ani firmy,“ poznamenal Urban.

Celý rozhovor s poslancem a stínovým ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem si můžete poslechnout na Radiožurnálu dnes krátce po 17. hodině.

Štěpánka Čechová, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme