Úředníci vydali miliardové pozemky v Praze ženě, která na ně neměla nárok

Seznam.cz upozorňuje na velký restituční omyl. Policie stíhá úředníky, kteří jedny z nejlukrativnějších parcel v Praze vydali ženě, která na ně neměla nárok. S původním vlastníkem, kterého se restituce týkaly, totiž nebyla vůbec příbuzná.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, Pražský hrad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Úředníci si mysleli, že devadesátiletá Emílie Bednářová je dědičkou úspěšného prvorepublikového Bečvářova velkostatku, který zničili komunisté. Bednářová a další dědici kvůli tomu dostali od státu náhradní pozemky zhruba za tři miliardy korun při takzvaných náhradních restitucích.

Premonstráti z Teplé se nechtějí soudit, stáhli žaloby na Rybářství Třeboň kvůli restitucím

Číst článek

Soud ale teď potvrdil, že restituenti neměli na část těchto pozemků vůbec nárok, informoval portál Seznam Zprávy. Přišlo se na to, že Emílie Bednářová nebyla s velkostatkářem Bečvářem nikdy příbuzná.

Policisté tvrdí, že úředníci museli vědět, že vydávají pozemky v rozporu se zákonem. Pracují podle Seznamu ale i s možností, že úředníci mohli být jen spodním patrem případu. Některé pozemky totiž restituenti hned převedli na různé firmy - některé měly majitele skryté na Kypru.

Bednářová a další dostali například parcely naproti Thomayerově nemocnici v Praze, tedy poblíž místa, kde by v budoucnu mohl být výstup z metra D. Podle odhadů může mít takový pozemek hodnotu skoro jeden a půl miliardy korun.

Jan Rokyta ml. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme