Úředník inspekce životního prostředí si řekl o úplatek

Ostravskou pobočkou inspekce životního prostředí otřásá skandál. Dvaatřicetiletý pracovník inspekce je podezřelý, že si řekl o padesátitisícový úplatek. Policie už ho obvinila ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z přijímání úplatku. Případ teď vyšetřuje Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: Watchtower

Zaměstnanec ostravské pobočky České inspekce životního prostředí se chystal pokutovat místního podnikatele, protože při stavebních pracích nemyslel na ochranu životního prostředí. Živnostník za to měl zaplatit až 200tisícovou pokutu.

Jak potvrdila mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová, pracovník inspekce podnikateli navrhl, že mu trest odpustí, když sám dostane čtvrtinu peněz. "Dohodnutou částku 50 tisíc korun podnikatel skutečně přinesl a obviněnému předal. Ten byl ihned zadržen policejními orgány," řekla Kosinová.

Hlavní inspektor Moravskoslezského kraje Tomáš Stejskal dodal, že podobný případ ve svém úřadě nepamatuje. "Samozřejmě se snažíme najít nějaký systém, jak podobnému jednání zabránit, ale všechno záleží na lidech," poznamenal Stejskal.

Česká inspekce životního prostředí nezasáhne, dokud se případ nevyřeší. Obviněný pracovník zatím nebude chodit na žádné inspekce. Pokud se prokáže jeho vina, hrozí mu až pět let za mřížemi.

Martin Hromádka, Jana Bohušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme