Úrodu konopí sklidili muži zákona

Téměř čtvrt tuny nelegálně pěstovaného konopí sklidili namísto pěstitelů kriminalisté na Vyškovsku. Současně obvinili tři muže ve věku od dvaceti do jedenašedesáti let z trestného činu výroba omamných a psychotropních látek a jedů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

Kriminalisté zatím nevědí kolik marihuany se dalo z téměř dvoumetrových zabavených rostlin vyrobit. Výsledky laboratorní zkoušky zatím nejsou k dispozici, pěstitelé byli zadrženi teprve ve čtvrtek. "Téhož dne bylo na pozemku jednoho z nich zajištěno celkem 240 kilogramů konopí setého. Šetřením bylo zjištěno, že se výše jmenovaní podíleli na výrobě konopí v době od dubna 2002 až do současné doby," potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Kamila Janíčková.

Zemědělsky pěstované konopí pro výrobu marihuany není na jižní Moravě žádnou výjimkou, policisté často narazí na poměrně rozsáhlé plochy. Pěstitelé se často snaží rostliny ukrýt, například uprostřed kukuřičných polí, proto se pro vyhledávání konopí často používá i policejní vrtulník.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme