Přehled tisku: nejhorší úroky na vkladech a nová šance pro klienty H-Systemu

Nejvýznamnější tuzemské banky nezvedají úroky na vkladech, informují Hospodářské noviny. A podle Deníku třídí odpady už 73 procent Čechů. Více najdete v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze, finance (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Hospodářské noviny

Úroky na vkladech v českých bankách zůstávají nejhorší v historii, dočtete se v Hospodářských novinách. Česká národní banka přitom před týdnem už počtvrté od loňského srpna zvýšila svou základní sazbu. Nejvýznamnější tuzemské banky zatím úroky zvedat nechtějí.

Téměř 60 procent bakalářských studií v Česku končí neúspěchem. Na technických fakultách je to i 90 procent

Číst článek

Lidové noviny

Rektoři menších univerzit nesouhlasí s rozdělením vysokých škol do čtyř kategorií kvůli rozpočtu na výzkum. Lidové noviny píšou, že se menší školy bojí odlivu kvalitních pracovníků a možného zvýhodňování už tak silné pětice univerzit. Podle deníku se ve středu kvůli novému systému ministerstva školství sejdou zástupci České rektorské konference.

Deník

Stále více Čechů třídí odpady. Regionální Deník píše, že to vyplývá z údajů společnosti EKO-KOM, která vyváží kontejnery na třídění z více než šesti tisícovek obcí a měst. Barevné popelnice a nádoby využívá 73 procent lidí. Průměrný Čech do kontejnerů nahází zhruba půl metráku odpadu ročně.

Právo

Klienti H-Systemu mají novou šanci na vrácení peněz, které v 90. letech zaplatili za slibované nové bydlení. Právo informuje, že soud bude muset znovu řešit, jestli zabaví areál v Rabyni u Slapské přehrady. Areál za víc než sto milionů korun dříve patřil zakladateli vytunelovaného H-Systemu Petru Smetkovi.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme