US-DEU chce v podzimních volbách více kandidátů

Unionisté chtějí v podzimních senátních volbách kandidovat ve více volebních obvodech než lidovci. Vyplynulo to z dnešního jednání garantů Unie svobody-DEU o nadcházejících komunálních a senátních volbách. Ideální poměr by byl podle nich 15 ku 12 z 27 obvodů ve prospěch unionistů. O hlasy voličů se budou navíc ucházet samostatně, tedy bez svého koaličního partnera - lidovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koalice -nové logo

Radiožurnálu to potvrdil místopředseda strany, senátor Robert Kolář. Podle něj by se tak částečně kompenzoval výsledek voleb do sněmovny, kdy voliči upřednostnili v některých případech kandidáty KDU-ČSL před unionisty. "Ta kompenzace má v podstatě dvě části. Je to jednak kompenzace právě v těch senátních volebních obvodech anebo kompenzace finanční a já si myslím, že na obě KDU-ČSL slyší. A to, která nakonec bude využita, nebo jestli bude využita kombinace obou možných kompenzací, záleží samozřejmě na těch našich jednáních která povedeme."

Pracovní setkání mělo podle místopředsedy US-DEU senátora Roberta Koláře především informativní ráz. S regionálními zástupci strany se konzultují přípravy na podzimní senátní volby včetně dosavadních výsledků vyjednávání s lidovci o obsazení 27 senátních volebních obvodů.

Ideální poměr by byl podle nich 15 ku 12 z 27 obvodů ve prospěch unionistů. Taková by měla být část kompenzace za volby do poslanecké sněmovny, kde voliči preferovali v některých případech lidovce na úkor unionistů.

Jednání unionistů s lidovci před komunálními a senátními volbami budou pokračovat příští týden.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme