ÚS odmítl stížnost Jany Nečasové v kauze údajného podplácení a zneužití pravomoci

Ústavní soud odmítl stížnost Jany Nečasové, dříve Nagyové, na trestní stíhání a vazbu v kauze údajného podplácení exposlanců ODS a zneužití pravomoci. Nečasová si stěžovala na to, že o jejím obvinění rozhodovaly místně nepříslušné státní zastupitelství a soudy. Podle Ústavního soudu je ale stížnost neopodstatněná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová Nečasová soud

Jana Nagyová Nečasová soud | Foto: Filip Jandourek

„Usnesení je velmi stručné. Ústavní stížnost byla odmítnuta pro zjevnou neopodstatněnost, takže vůbec neprošla do meritorního přezkumu,“ řekl generální sekretář Ústavního soudu Ivo Pospíšil.

„Z odůvodnění vyplývá, že nebylo porušeno právo na osobní svobodu,“ dodal.

Nečasová napadala rozhodnutí olomouckého vrchního státního zastupitelství, které ji začalo stíhat za podplácení tří někdejších poslanců za ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra.

Na podzim roku 2012 se vzdali poslaneckého mandátu, a navzdory svým námitkám tak umožnili schválení vládního daňového balíčku, se kterým Nečasova vláda spojila žádost o vyslovení důvěry.

ČTK, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme