Policie obvinila řidiče Fordu Mustang z usmrcení vojenského generála Jakubů u Špindlerova Mlýna

Policie obvinila třicetiletého řidiče Fordu Mustang ze způsobení nehody, při níž 21. září u Špindlerova Mlýna zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. Řidiče policie stíhá pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve středu to sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hledá svědky tragické srážky mustangu s rapidem u Špindlerova Mlýna | Zdroj: Hasiči města Špindlerův Mlýn / Policie ČR

„Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou vzniku dopravní nehody způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang, který v důsledku vysoké rychlosti vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Rapid,“ uvedla mluvčí. Sdělila, že rychlost mustangu podle znalce přesahovala výrazně nejvyšší povolený limit.

Znalec z odvětví silniční dopravy podle policie dále konstatoval, že obě vozidla byla v době před nehodou v dobrém technickém stavu. „Nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody,“ uvedla mluvčí s tím, že vyšetřování nehody pokračuje.

Při autonehodě u Špindlerova Mlýna zemřel Jakubů z Vojenského zpravodajství. Policie hledá svědky

Číst článek

Řidič mustangu jel od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn a v pravotočivé zatáčce se v protisměru čelně střetl s rapidem. Vezl dvanáctileté dítě. Oba skončili s lehkými zraněními v nemocnici. V rapidu zemřel Jakubů, jeho sedmačtyřicetiletá spolujezdkyně byla těžce zraněna.

Policie už dřív uvedla, že řidič mustangu spolupracuje a poskytl policii svoji verzi události.

Televize Nova s odvoláním na svědky v září uvedla, že nehoda se stala po honičce sportovních vozů. Řidič mustangu to pro server tn.cz popřel.

Policie vyslechla řidiče mustangu. ‚Poskytl svoji verzi události,‘ uvedla mluvčí

Číst článek

„My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu," řekl serveru.

Ford Mustang patřil pardubickému dealerovi vozů Ford, firmě Auto In. Ta k případu dříve uvedla, že řidič měl vůz půjčený a účastnil se s ním setkání majitelů vozidel značky Mustang. „K nehodě došlo při neorganizované individuální jízdě tohoto vozidla mimo program setkán“," uvedla Auto In.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme