Ústav experimentální medicíny po rezignaci Sykové dočasně povede Anděrová

Vědkyně Miroslava Anděrová bude dočasně ředitelkou Ústavu experimentální medicíny Akademie věd. Ve funkci nahradí vědkyni a senátorku za ČSSD Evu Sykovou, která na místo rezignovala. Nový řádný šéf ústavu by měl vzejít z výběrového řízení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústav experimentální medicíny AV ČR

Ústav experimentální medicíny AV ČR | Foto: Ústav experimentální medicíny AVČR

Kromě změny ve vedení také v Ústavu experimentální medicíny začala mimořádná kontrola hospodaření. Tu nařídil předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Syková rezignovala v souvislosti se zprávou České televize, podle níž ona a její vědecký tým vyžadovali peníze od pacientů za účast v klinické studii, což však má být podle zákona bezplatné. Vědci nařčení odmítají.

Kromě postu ve vedení ústavu se Syková minulý týden vzdala také funkce první místopředsedkyně vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. V Ústavu experimentální medicíny bude dál pokračovat jako vědkyně.

ČRo, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme