Ústav pro kontrolu léčiv varuje před sirupem Ambrobene. Jedna ze šarží může obsahovat plíseň

Jedna ze šarží sirupu proti kašli Ambrobene může obsahovat plíseň. Německý výrobce ji proto stahuje. V Česku se ale problémy zatím neobjevily.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AMBROBENE 15MG/5ML 100 ML | Zdroj: Ambrobene

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o závadě v jakosti léčivého přípravku AMBROBENE ve formě sirupu, ve kterém byla u části šarže německým výrobcem identifikována zvýšená přítomnost plísně.

Doporučení SÚKL

V případě, že máte přípravek dotčené šarže č. S21858, neprodleně jej přestaňte používat. V případě jakýchkoli problémů se můžete obrátit na zástupce držitele rozhodnutí o registraci paní Beátu Melichovou, tel.: +421 918 710 981, e-mail: beata.melichova@teva.sk.

V českých lékárnách a u pacientů může být podle odhadů SÚKL až 14 tisíc takových výrobků. Varování se týká šarže číslo S21858 s použitelností do července 2021. Lidé můžou sirupy této šarže včetně otevřených balení vyměnit v lékárně za nové.

Volně prodejný sirup Ambrobene se používá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest. Používají ho i malé děti.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme