Ústav pro nevidomé v brněnských Chrlicích se rušit nebude

Ústav sociální péče pro zrakově postižené v brněnských Chrlicích zrušen nebude. V debatě Radiožurnálu to řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Úřad chce podle něj jen pozměnit poskytovanou péči pro postižené klienty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústav sociální péče pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích

Ústav sociální péče pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích | Foto: Michal Záboj

Z velkokapacitního ústavu by se měli hendikepovaní přestěhovat do menšího, komunitního bydlení, kde budou žít v přirozeném prostředí.

Vedení ústavu a také klienti ale s transformací nesouhlasili. Ministr následně odvolal ředitelku ústavu Danuši Křivánkovou. Důvody nechtěl komentovat.

„Já zásadně ani jmenování, ani odvolání z funkce nikdy nekomentuji, co do věcného zdůvodnění, a neudělám to ani v tomto případě," řekl Drábek.

Ústavní sociální péči v Česku čekají velké změny

Číst článek

Ministerstvo teď pilotně testuje na více než 30 ústavech proměnu poskytované péče. Do komunitního bydlení by se měla přestěhovat zhruba tisícovka postižených lidí.

„V tuto chvíli je to pilotní záležitost, které se účastní přes 30 ústavů. Není to žádná plošná věc. Je to skutečně něco, do otevírá diskuzi, a my tady samozřejmě chceme postupovat velmi obezřetně, abychom právě nevyvolávali nějaké zbytečné vášně, že chceme někoho odněkud vystěhovat nebo někomu zrušit nějakou službu,“ vysvětlil ministr.


Zvětšit mapu

Petra Benešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme