Ústav pro studium totalitních režimů projedná podmínky výběru nového ředitele

O podmínkách vypsání výběrového řízení na pozici ředitele dnes bude jednat Rada Ústavu pro studium totalitních režimů. Ve vedení této instituce se za šest let vystřídali již čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústav pro studium totalitních režimů | Foto: Filip Jandourek

Jméno nového šéfa ústavu by mělo být známo do konce dubna příštího roku. Předsedkyně rady Petruška Šustrová je přesvědčena, že je nutné v chodu ústavu zlepšit řadu věcí.

Optimalizaci by si podle ní zasloužil celkový plán práce ústavu, kromě toho je mimo jiné nutné zvýšit pravomoc ke zpřístupňování archivů bezpečnostních složek.

Kdy získá ÚSTR nového šéfa, není jasné. Jednotliví členové rady se zatím nedokázali sjednotit, zda by v čele ústavu měl stát historik, nebo spíš manažer, jak upozorňuje Šustrová.

„Pro mě je nejdůležitější, co to je za člověka, jestli je to člověk, na kterého se lze spolehnout, jestli je to člověk, který má chuť a odvahu vnuknout instituci nový duch,“ říká předsedkyně rady.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme