Ústavní soud bude mít nového šéfa

Novým předsedou Ústavního soudu se stane jeho současný místopředseda Miloš Holeček. Zaplní tak prázdné místo po Zdeňku Kesslerovi, který na funkci rezignoval ze zdravotních důvodů 12. února. V pondělí Holečka jmenuje prezident Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud

Právě Miloše Holečka jako svého nástupce doporučoval také Kessler. Dvaapadesátiletý Holeček byl ústavním soudcem jmenován v roce 1993. Jeho desetiletý mandát, podobně jako dalším sedmi z celkem 15 soudců, tak v polovině letošního července vyprší.

Prezident plánuje zásadnější obnovu Ústavního soudu až v letních měsících, kdy většině soudců skončí mandát. Podle Václava Klause je ale dočasné řešení předsednictví lepší než žádné. "Že to je řešení do července, toho jsem si dobře vědom, ale v úvaze o tom, jestli zvolit provizorní řešení, nebo jestli ponechat do jisté míry bezvládí, zvolil jsem variantu dočasného řešení."

Miloš Holeček Radiožurnálu řekl, že sám žádné výrazné změny v nové funkci neplánuje. "Ústavní soud po celou dobu své dosavadní činnosti plní své ústavní funkce a v tomto směru žádné reformy nepotřebuje."

Milan Kopp, Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme