Ústavní soud dostal návrh 51 senátorů na zrušení částí zákonů o sKartách

Ústavní soud dostal návrh skupiny 51 senátorů na zrušení řady zákonných ustanovení souvisejících s projektem sKaret. Návrh do Brna přivezl předseda Senátu Milan Štěch spolu s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou. Oba tvrdí, že sKarty zasahují do soukromí příjemců dávek a zkomplikují život mnoha postiženým lidem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Senátu Milan Štěch podal k Ústavnímu soudu návrh 51 senátorů na zrušení řady zákonných ustanovení souvisejících s sKartami | Zdroj: ČTK

Podle Štěcha je smlouva s Českou spořitelnou jako provozovatelem sKaret dokonce protiprávní. „Nebylo žádné zmocnění pro ministerstvo práce a sociálních věcí, aby mohlo uzavřít smlouvu s Českou spořitelnou,“ tvrdí.

„Česká spořitelna dostala unikátní monopol na stamiliardové objemy peněz, které přes ni budou protékat. Domníváme se, že je to velmi drahý krok a že na tom bude (Česká spořitelna – pozn. red.) velmi profitovat. A je to i z pohledu soutěže nerovný přístup k ostatním subjektům,“ míní předseda Senátu.

Návrhem na zrušení sKaret se bude zabývat plénum, tedy sbor všech ústavních soudců. Který z nich bude v této záležitosti zpravodajem, bude známé ve středu. Vyhlášení nálezu se dá očekávat během několika měsíců.

Z projektu sKaret by mohla zmizet povinnost mít účet u České spořitelny

Číst článek

Vlasta Gajdošíková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme