Ústavní soud nedal za pravdu pravicovým poslancům

Ústavní soud zamítl návrh šedesáti poslanců ODS a Unie svobody na zrušení některých paragrafů zákona o vlastnictví bytů. Podle pléna soudu není žádná z napadených částí zákona protiústavní. Navrhovatelé a vlastníci bytů tvrdí, že tato legislativní norma porušuje rovnost vlastníků a princip právní jistoty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci, kteří se v této věci obrátili na Ústavní soud, míní, že zákon nesmyslně znevýhodňuje majitele bytů v osobním vlastnictví. Zákon například vyžaduje, aby v domech s více než čtyřmi byty nejméně tří majitelů vznikla společenství vlastníků, která by odpovídala za společné nebytové prostory. Podle předsedy Svazu českých a moravských bytových družstev Ivana Přikryla ale tento požadavek ohrožuje zájmy vlastníků bytů. Jednání Ústavního soudu sledoval zpravodaj Ivan Holas.

Svaz bytových družstev se podle svého předsedy Ivana Přikryla rozhodl, že urychleně vypracuje právní podklady pro vládu a sněmovnu, v nichž navrhne komplexní bytovou legislativu.

Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme