Předseda Ústavního soudu Rychetský se oslav 28. října na Hradě zúčastní. Bere to jako povinnost

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský bere svou účast při udílení státních vyznamenání na Pražském hradě jako povinnost vyplývající z funkce. Pozvání na 28. října ve středu obdržel poštou, oznámila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Slavnosti u příležitosti státního svátku se tak Rychetský zúčastní.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřiasedmdesátiletý Pavel Rychetský je v čele Ústavního soudu už téměř 15 let | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Vzhledem k tomu, že pan předseda nevnímá pozvánku na oslavu státního svátku personifikovaně, ale jako pozvání pro ústavní instituci, domnívá se, že je jeho povinností tam jít,“ uvedla Sedláčková.

Devět rektorů se nezúčastní předávání státních vyznamenání, většinou kvůli pracovním cestám

Číst článek

Nedávno byl Rychetský terčem kritiky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka i prezidenta Miloše Zemana. Kritika následovala poté, co Rychetský uvedl, že pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to herečka Vlasta Chramostová.

Ovčáček na sociálních sítích uvedl, že Rychetský svým „nehumánním a neetickým prohlášením“ ublížil posmrtně Chramostové i zpěváku Karlu Gottovi, který měl pohřeb se státními poctami. Nebylo ale jasné, zda jde o jeho názor, nebo o prezidentův. Zeman sám v rozhovoru na Frekvenci 1 uvedl, že Rychetský se plete do politiky a zanedbává práci na Ústavním soudu.

Rychetský pak v rozhovoru pro Deník N řekl, že Pražský hrad vnímá úmrtí významných osobností především politicky, nikoli lidsky. Zároveň uvedl, že vyjádření hradního mluvčího ani prezidenta nekomentuje.

Předseda ÚS dnes prostřednictvím pošty obdržel pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání 28. října. Vzhledem k tomu, že nevnímá pozvánku na oslavu státního svátku personifikovaně, ale jako pozvání pro ústavní instituci, domnívá se, že je jeho povinností tam jít.

09:39 – 23. 10. 2019

10 70

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme